O dredlokach

Dredloki syntetyczne to fryzura czasowa nie niszcząca włosów naturalnych. Oczywiście - jeśli ktoś nosząc dredloki zbyt długo, kompletnie nie dba o swoje włosy bardzo możliwe, że powie iż są potem w złej kondycji. Dbając o włosy tak jak robimy to normalnie po zdjęciu dredlków, bez żadnych szkód powrócimy do fryzury wyjściowej. Optymalna ilość dredlków na całą głowę to ok. 50 sztuk podwójnych, 100 pojedynczych, przy pozostawionej niezaplecionej grzywce ok 45. Założyć można też oczywiście jedynie kilka np. z tyłu głowy, wszystko zależy od pomysłu osoby noszącej.

1. Jak długo można nosić dredloki?
To zależy od szybkości wzrostu włosa, czyli robiących się odrostów. U mnie 4 tygodnie to długości maksymalna bo włosy rosną mi w tempie ekspresowym. Wiele osób może je nosić dłużej.

2. Jak myje się i dba o zaplecione włosy?
Zupełnie normalnie, stosując normalne kosmetyki. Najważniejsze by dobrze odcisnąć z nich wodę by szybciej wyschły. W trakcie noszenia warto stosować odżywki w sprayu by włosy odżywiać i zapobiegać ich plątaniu przy skórze.

3. Jaka jest różnica między dredlokami fabrycznymi a ręcznie robionymi?
Dredloki fabryczne są beznadziejnej jakości mówiąc najprościej. Rozwalają się, bo nie są w ogóle stapirowane. Jeśli komuś uda się ponosić je więcej niż raz to ma szczęście. Dredloki ręcznie robione są o wiele bardziej trwałe. Spokojnie można założyć je kilka razy, żadnym problemem jest również późniejsze dokręcenie ich i przywrócenie do stanu nowości.


1 komentarz:

  1. jestem ciekawa jaka może być maksymalna krótkość włosów na zrobienie ich ;)

    OdpowiedzUsuń